Hydrogeologický průzkum

Hydrogeologický průzkum

Poptáváte hydrogeologický průzkum ?

Hydrogeologický průzkum (“HGP”) pro ČOV a pro vsakování dešťových vod je potřeba provést zejména v  případě, kdy chcete anebo musíte (z důvodu absence kanalizace) řešit odtok vyčištěné a dešťové vody vsakem.

Výsledek HGP je zásadním výchozím dokumentem zhodnocující, zda a jak Vám bude vsakování fungovat. Zjistí-li se při realizaci průzkumu, že není půda ke vsaku vhodná, musí hydrogeolog navrhnout jiné účinné řešení.


Nenechte se nachytat podezřele nízkou cenou hydrogeologického průzkumu

HGP provádí někteří hydrogeologové tzv. “od stolu”, proto dokáží průzkum provést za fantastických 5000,-Kč, avšak na základě našich zkušeností o složení půdního profilu na pozemku toto řešení důrazně NEDOPORUČUJEME !

Při takto zpracovaném posudku se počítá s tzv. odhadovanou propustností půdy dle předpokládaného podloží uvedeného v blízkém archivním vrtu, anebo dle odhadovaného podloží podle geologické mapy, přičemž jsme nejednou zjistili, že půdní profil uvedený hydrogeologem v HGP neodpovídá půdnímu profilu zjištěnému při měření radonu.

V okamžiku, kdy je posudek proveden tzv. od stolu, riskujete, že sice zaplatíte za HGP nízkou cenu, ale pokud Vám nebude vsak fungovat, zjistíte to zpravidla až po investování nemalé částky na výstavbu ČOV a umístění vsakovacích košů. Výsledkem bude, že budete muset celý systém za další peníze předělat.


3x důvod, proč si objednat hydrogeologický průzkum u nás

Našim klientům nabízíme realizaci hydrogeologického průzkumu pro ČOV a vsakování dešťových vod včetně provedené vsakovací zkoušky a průzkumného vrtu. Pokud si objednáte HGP u nás společně s měřením radonu, získáte nejméně 3 výhody:

  1. Budete mít jistotu, že Vám bude vsakování fungovat.
  2. Nemusíte platit cestovné.
  3. Nemusíte ztrácet čas hledáním vhodného hydrogeologa.

Zašlete nám nezávaznou poptávku, a my Vám obratem sdělíme cenu a předpokládaný termín dodání HGP, případně protokolu z měření radonu.


Nezávazná poptávka na hydrogeologický průzkum

    Položky označené (*) je nutné vyplnit.

    Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním
    osobních údajů firmou PROFI RADON.